امروز : پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

------------------------------------------------------------

پـخش آهنــگـ در رسـانـه گیل موزیک

Instagram : @GuilanMusic

E-Mail : guilanmusicir@gmail.com

------------------------------------------------------------

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
بازدید : - 2 نظر یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹

رپ گیلکی | رپ استان گیلان

| موسیقی رپ در استان گیلان از گذشته تا به امروز |

هیپ هاپ در ایران در دهه ۹۰ میلادی متولد شد به ‌طوری‌ که جوانان ایرانی ابتدا تنها با رقص هیپ هاپ آشنا شدند و سپس با موسیقی و رشته‌های ورزشی دیگر … در مورد فعالیت گروه‌های زیرزمینی رپ فارسی در استان گیلان به دلیل پیچیدگی شرایط و تحت فشار بودن هنرمندان این سبک از موسیقی زیرزمینی  منابع موثقی دال بر تاریخچه اصلی برنامه‌های ملاقات و نحوه شکل‌گیری گروه‌های ابتدایی هنرمندانی که در داخل گیلان شروع به کار کردند، برای عموم پخش نمی‌شود. در اواخر دهه هفتاد خورشیدی رپ فارسی در استان گیلان شکل جدی تری به خود گرفت.

در چند سال اخیر به تعداد گروه‌های رپ و خوانندگان سبک رپ در داخل گیلان افزوده شده‌است. با توجه به اینکه که اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای توزیع قانونی تولیدات موسیقایی برای این افراد امکان‌پذیر نبوده‌است و با توجه به فقدان قانونی انتشار الکترونیک و حق کپی رایت آثار پخش این آهنگ‌ها از طریق اینترنت محدود می‌شوند اغلب گروه‌های رپ زیرزمینی آثارشان را از طریق وبگاه‌ها شخصی به گوش شنوندگان می‌رسانند.

با ورود رپ به کشور ایران و شروع فعالیتهای رپ کن های معروف در پایتخت این موسیقی به سایر استان ها نیز نفوذ کرد و خیل عظیمی از جوانان دوست دار این سبک را شیفته خود کرد. در استان گیلان با شروع کار اکثر خواننده هایی که در این زمینه فعالیت داشتند رپ را به زبان فازسی و به تقلید از پایتخت نشین ها میخواندند در این بین افرادی مانند شاهین نجفی سعید عسرا عماد قویدل و … گه گداری آهنگهایی به زبان گیلکی و زبان مادری خود ارائه میکردند که بسیار مورد توجه قرار گرفت.باید این را هم در نظر گرفت که رپ گیلکی نسبت به رپ فارسی به دلیل نداشتن دامنه لغات زیاد سخت تر است.

 

تـــوجـــه :

امیدواریم که خوانندگان این سبک بیشتر از بیش به زبان مادری خود احترام بگذراند و آهنگهای رپ را در قالب زبان گیلکی ارائه دهند.

.

خوانندگان رپ استان گیلان

عماد قویدل – پیمان زیگ زاگ – نیما NIMI – چپ دست – افعی – جوجو

شاهین نجفی – علی شریفی ( ار اند بی ) – معین طوفانی ( ار اند بی )

و سایریـــــن …

.

سایت گیل موزیک

 

 

دسته بندی : گیله رپ
2 نظر تا کنون ارسال شده است.
منصور در دوشنبه , ۹ تیر ۱۳۹۹ گفته :

خیلی خواننده های دیگه هم بودن و هستن در زمینه رپ در استان گیلان
خیلی از بچه ها که دارن بی ادعا کار میکنن
دمتون گرم بابت مطلب

guilanmusic در دوشنبه , ۹ تیر ۱۳۹۹ گفته :

بله
خیلی های دیگه هستن ولی ما چندتایی رو به نمایندگی نوشتیم
دم همتون گرم و خسته نباشید